Nasze projekty

Zabłąkana kula wylądowała pod nogami księdza w czasie mszy

Zabłąkana kula przebiła dach kościoła i wylądowała pod nogami księdza w czasie mszy w Brazylii. Do tego incydentu doszło w trakcie niedzielnej liturgii w stanie Vitoria.

Sytuacja miała miejsce w parafii San Jose w stanie Vitoria w 31 stycznia. Wieczorem w trakcie kazania księdza Robninsona de Castro Cunha, zabłąkana kula przebiła dach świątyni i wylądowała mu pod nogami. Kaznodzieja podniósł ją, wręczył innej osobie i wrócił do odprawiania mszy.

Całą sytuacja została nagrana przez kamerę internetową. Film z tego incydentu szybko rozpowszechnił się w Ameryce Łacińskiej.

Reklama

Archidiecezja Vitoria wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym zaalarmowała, że ta sytuacja jest przykładem na brak bezpieczeństwa w regionie. Okoliczne dzielnice są bardzo niebezpieczne i takie sytuacje w regionie powtarzają się coraz częściej. Jest to teren opanowany przez gangi i dilerów narkotyków.

Proboszcz parafii zapowiedział, że incydent nie wpłynie w żaden sposób na porządek nabożeństw i że zamierza bez zmian sprawować Eucharystię w świątyni.

SPRAWDŹ: Po eksplozji w Madrycie znaleziono nienaruszoną konsekrowaną hostię

Reklama

ag/CNA/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę