Nasze projekty

Wspomóż rzemieślników z Betlejem poprzez zakup różańca z drzewa oliwnego

Pielgrzymki do Ziemi Świętej zostały zawieszone, a wielu ludzi utrzymujących się turystyki pielgrzymkowej w tamtym regionie nie ma za co żyć. Zakup różańców z drzewa oliwnego pomoże w utrzymaniu się lokalnych rękodzielników w Betlejem w Autonomii Palestyńskiej.

Do wsparcia lokalnych rękodzielników zachęca Sylwia Hazboun z Ustronia, koordynatorka programu Rodzina Rodzinie, która wraz ze swym mężem Yousefem prowadzi blog dzisiajwbetlejem.pl. Hazboun wyjaśnia, że różańce został wykonane ręcznie przez lokalnych rękodzielników zrzeszonych przy stowarzyszeniu Sprawiedliwego Handlu. Oznacza to, że za swoją pracę otrzymali godziwe wynagrodzenie Na nasze specjalne zamówienie, na jednej stronie krzyżyka wygrawerowano napis „Betlejem” po polsku – zaznacza, sugerując, że różaniec w lnianym woreczku byłby idealnym prezentem na Boże Narodzenie.

Grudzień, adwent, w naszych sercach jest coraz więcej myśli o… Betlejem. W moich rodzinnych stronach spadł śnieg, ale moim zdaniem kompletnie nie to ma znaczenie w tworzeniu świątecznej atmosfery – pisze na swoim blogu Sylwia, życząc ludziom na ten Adwent tego, co, według niej, najważniejsze – wiary.

Różańce można zakupić na stronie TUTAJ.

Reklama
Reklama

Sylwia Hazboun jest koordynatorką prowadzonego przez Caritas programu Rodzina Rodzinie. To największy z polskich projektów humanitarnych realizowanych za granicą, umożliwił już objęcie 10 tys. rodzin pomocą o wartości ponad 57 mln zł.

KAI, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę