Nasze projekty

Wspólnota z Taize wstrzymuje przyjęcia gości

Wspólnota z Taizé poinformowała, że w związku ze środkami ostrożności wprowadzonymi przez władze zamyka przyjmowanie osób od piątku 30 października, prawdopodobnie co najmniej do 1 grudnia b.r.

W środę wieczorem brat Alois rozmawiał z młodymi Francuzami przebywającymi obecnie w Taizé.

Na zakończenie poinformował o wprowadzeniu w całym kraju lockdownu. Zobaczymy jak szybko uda się nam wznowić transmisję w mediach społecznościowych modlitwy wieczornej z Taizé, tak jak to czynimy w każdą sobotę wieczorem i jak to czyniliśmy przez cały okres kwarantanny na wiosnę bieżącego roku – informują bracia z Taizé.

Wcześniej wspólnota nie przyjmowała gości od początku pandemii do początku czerwca.

Reklama
Reklama

Kwarantanna narodowa we Francji

Prezydent Francji Emmanuel Macron poinformował, że o piątku Francja wprowadza kwarantannę narodową. Po konsultacjach politycznych i medycznych podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu kwarantanny narodowej od piątku w związku z rozwojem epidemii koronawirusa – powiedział. Wirus rozwija się w tempie, którego nie przewidywaliśmy w najgorszych scenariuszach – podkreślił.

W ostatnich dniach we Francji przybywa ponad 35 tysięcy nowych zakażeń.

Po raz pierwszy od maja na oddziałach intensywnej terapii leczonych jest ponad 3 tys. osób. Bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrósł do 37 785. Łączna liczba osób zakażonych wynosi w tym państwie 1 235 132.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: „Już trzy pokolenia znalazły drogę na nasze małe wzgórze”. 80-lecie Taizé

ag/Stacja7/KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite