Nasze projekty

W Portugalii trwają przygotowania do ŚDM pomimo pandemii

Ponad 200 młodych katolików zgromadziło się w mieście Quarteira, na południu Portugalii, na spotkaniu przygotowującym do zaplanowanych na 2023 r. Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Wydarzenie zorganizowała tamtejsza diecezja Algarve.

Odpowiedzialny za diecezjalne duszpasterstwo ks. Filipe Diniz wskazał, że w dobie epidemii koronawirusa konieczne jest zachęcenie młodzieży do aktywnego udziału do życia w parafiach oraz do powrotu do życia parafialnego. Wskazał, że oczekiwane jest od nich też „poszukiwanie nowych horyzontów i nowych perspektyw”.

Podkreślił, że młodzi Portugalczycy przybyli na wydarzenie pomimo tego, że w kraju panuje druga fala epidemii koronawirusa. Dodał, że z powodu licznych przypadków choroby spotkanie młodzieży nie mogło odbyć się pod koniec marca w mieście Monchique.

Z kolei ordynariusz diecezji Algarve bp Manuel Quintas radził młodym, aby „koncentrowali swoje spojrzenia na Jezusie”, zapewniając ich, że są potrzebni w Kościele. Potrzebujemy wszyscy waszej radości, świadectwa, entuzjazmu oraz zafascynowania Jezusem – powiedział hierarcha, zaznaczając, że poprzez spotkanie w Quarteirze młodzież z Algarve wkracza w przygotowania do ŚDM w Lizbonie.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Biskupi południowej Afryki wybrali kobietę na swojego sekretarza

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę