Nasze projekty

USA: Prezydent Biden spotka się z papieżem 29 października

W czwartek, 14 października Biały Dom ogłosił, że prezydent Joe Biden spotka się z papieżem Franciszkiem pod koniec miesiąca, potwierdzając tym samym długo dyskutowany szczyt między papieżem a drugim w dziejach katolickim prezydentem USA.

fot. David Lienemann/domena publiczna/Wikipedia Commons

W czwartek Biały Dom poinformował, że prezydent Joe Biden spotka się z papieżem Franciszkiem. Audiencja będzie miała miejsce 29 października w Watykanie. Tematem rozmów będą m.in. pandemia Covid-19 i walka ze zmianami klimatycznymi.

Biden i papież będą rozmawiać na temat współpracy w wysiłkach opartych na poszanowaniu fundamentalnej godności człowieka, w tym dotyczących zakończenia pandemii Covid-19, walki z kryzysem klimatycznym i opieki nad ubogimi.

Pierwsze spotkanie papieża i Joe Bidena

Będzie to pierwsze spotkanie obu przywódców od czasu objęcia prezydentury przez Bidena – drugiego w historii prezydenta-katolika. W czerwcu amerykański episkopat – wbrew ostrzeżeniom Watykanu – zagłosował nad stworzeniem dokumentu, który miałby dyskutować nad tym, czy katoliccy politycy opowiadający się za prawem do aborcji, mogą przyjmować komunię św. Audiencja w Watykanie będzie pierwszym punktem wizyty prezydenta USA w Europie.

Reklama
Reklama

kw/KAI/Deon/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę