Nasze projekty

USA: Duchowni różnych wyznań szczepieni poza kolejnością

W co najmniej 36 stanach amerykańskich duchowni różnych wyznań są szczepieni w pierwszej kolejności z uwagi na to, że – podobnie jak służba zdrowia – znajdują się oni na „pierwszej linii” styczności z wirusem. Dotyczy to przede wszystkim szpitali, domów opieki oraz kostnic i zakładów pogrzebowych.

Pexels

Takie postawienie sprawy ma też być przykładem dla tych wiernych, którzy wahają się, czy powinni się zaszczepić. Dlatego też w tym miesiącu w narodowej katedrze anglikańskiej Świętych Piotra i Pawła w Waszyngtonie zaszczepiony został najbardziej znany w kraju epidemiolog dr Anthony Fauci wraz z 25 przywódcami religijnymi ze stołecznego Dystryktu Kolumbii.

Przywódcy religijni są uważani za najbardziej darzonych zaufaniem i jeśli ludzie ich zobaczą, wówczas znikają związane ze szczepieniami niepewność i strach skomentowała te pokazowe szczepienia Melissa Rogers, dyrektorka Urzędu ds. Wiary i Partnerstwa Sąsiedzkiego przy Białym Domu.

Jednym z zaszczepionych jeszcze w styczniu duchownych jest rabin Mark Miller z synagogi Beth El w Bloomfield Hills w stanie Michiga. W tym wszystkim, co się w tym kraju wydarzyło w ciągu ostatniego roku, jednej rzeczy nie można było powstrzymać: pogrzebów – powiedział on w rozmowie z New York Times i dodał, że zawsze zachęca wiernych, by się zaszczepili, gdy tylko pojawi się taka możliwość.

Reklama

Podobnego zdania w sprawie priorytetowych szczepień duchownych jest episkopalny biskup Daniel Gutiérrez z diecezji Pensylwanii: Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że duchowni w czasie epidemii pracują 24 godziny na dobę przez siedem dni tygodnia, tak jak pracownicy służby zdrowia.

Inni zwierzchnicy religijni, m.in. z Obywatelskiej Ligi Muzułmańskiej w stanie Utah także podkreślają, że dając się zaszczepić, stali się jednocześnie przykładem dla wielu wiernych.

Pastorka Patricia Hailes Fears z Kościoła baptystycznego (Fellowship Baptist Church) w Waszyngtonie powiedziała dziennikowi nowojorskiemu: Nie zdążyłam jeszcze wrócić ze szczepień w katedrze, a już dzwonili do mnie wierni, zapewniając, że ponieważ widzieli mnie w telewizji, postanowili zgłosić się na te szczepienia jutro.

Reklama

SPRAWDŹ: Kard. Krajewski: szczepienie wyraża bliskość z cierpiącymi

kw/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę