Nasze projekty

USA: Biblijny podcast najbardziej popularnym słuchowiskiem

Konserwatywne czasopismo „National Review” poinformowało o utworzonym przez grupę katolików w diecezji Duluth w stanie Minnesota programie -podcaście „The Bible in a Year” (Biblia w ciągu roku). Stał się on obecnie najbardziej popularnym w całym kraju.

Wyprzedził w ciągu ostatnich tygodni popularne programy newsowe i kryminalne, takie jak „The Daily” (emitowany przez „New York Timesa”), a także „Crime Junkie” oraz „The Ben Shapiro Show”.

Grupie katolików z Duluth, która obrała nazwę nawiązującą do tajemnicy Wniebowstąpienia „Ascension Presents”, przewodniczy ksiądz Mike, nazywany popularnie Father Mike.

Każdy epizod biblijny w podcaście trwa 25 minut. Ks. Schimitz czyta najpierw jedną z biblijnych historii, np. z Księgi Rodzaju, a następnie tłumaczy jej historyczny kontekst oraz teologiczne znaczenie.

Reklama
Reklama

Skąd takie nagłe zainteresowanie internautów Biblią? Autorka artykułu w „National Review” Alexandra DeSanctis uważa, że ludzie poczuli głód czegoś większego niż newsy napływające z rozdartego podziałami świata. Ludzie łakną klarowności, szukają rzeczywistości, która na tyle jest pełna sensu, że może wypełnić duszę i staje się odpowiedzią na pragnienie pokoju i stabilności w sytuacji cierpienia i zamieszania.

Biblijne historie niosą nam pocieszenie, przypominając, że nie jesteśmy pierwszymi w historii narodów, którzy zmagają się z plagami i terroryzmem, ale także o tym, że odpowiedzią na grzech i cierpienie jest historia Zbawiciela.

Ks. Mike Schmitz w ciągu ostatnich 7 lat oferuje także inne podcasty dotyczące typowych zapytań o katolicyzm, wiarę i kulturę popularną. Publikowane są też jego niedzielne homilie, które wygłasza w Newman Center na Uniwersytecie Minnesota – Duluth.

Reklama
Reklama

Grupa „ Ascension Presents” nie jest bynajmniej jedyną tego typu w USA. Najbardziej znanym w mediach katolickim mówcą jest obecnie bp Robert Barron z archidiecezji Los Angeles . Prowadzony przez niego podcast „Word on Fire” (Słowo Ognia) zawiera niezwykle popularne i wysoko cenione w całych Stanach niedzielne homilie. Poza tym bierze on udział w różnego rodzaju świeckich podcastach – w dyskusjach dotyczących katolicyzmu, religii i polityki.

SPRAWDŹ: Sługa Słucha. II Niedziela zwykła B [PODCAST]

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite