Ukraińska Straż Graniczna rezygnuje z kontroli wyjazdowej kobiet i dzieci

W poniedziałek na Twitterze Ambasada USA w Kijowie poinformowała o decyzji Ukraińskiej Straży Granicznej mówiącej o rezygnacji z obecnych procedur kontroli wyjazdowej kobiet i dzieci. "Otworzy to szeroki korytarz humanitarny dla kobiet i dzieci" - skomentowało Polskie MSWiA.

fot. Straż Graniczna/Twitter.com

„Ukraińska Państwowa Straż Graniczna rezygnuje obecnie z procedur kontroli wyjazdowej kobiet i dzieci w celu skrócenia czasu oczekiwania na granicach lądowych” – napisała w poniedziałek na swoim Twitterze Ambasada Stanów Zjednoczonych w Kijowie.

Wpis ten udostępniło Polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, komentując decyzję jako bardzo dobrą. „Czekaliśmy na nią. Otworzy to „szeroki korytarz humanitarny” dla kobiet i dzieci” – napisano.

Straż Graniczna przekazała informację, że tylko w niedzielę do Polski wjechało z Ukrainy prawie 100 tys. osób. Kolejne 28 tys. osób przekroczyło granicę w poniedziałek do godz. 7. Od początku działań wojennych do Polski wjechało ponad 281 tys. osób uciekających z Ukrainy.

pa, pap, tvrepublika.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę