Nasze projekty

Stolica Apostolska wzywa do pokoju w Birmie

Stolica Apostolska wezwała do szybkiego i pokojowego rozwiązania napięć w Mjanmie (dawnej Birmie).

Przemawiając w imieniu Papieża na posiedzeniu Rady Praw Człowieka ONZ abp Ivan Jurkovič, wezwał do natychmiastowego odrzucenia wszystkiego, co stoi na przeszkodzie dialogu i poszanowaniu godności osoby ludzkiej.

Przedstawiciel Watykanu przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie wyraził przekonanie, że tylko dialog może przynieść rozwiązanie konfliktu i zakończyć łamanie praw człowieka. Zapewnił o modlitwie Papieża w intencji Mjanmy i jego solidarności z jej mieszkańcami.

1 lutego, armia ogłosiła stan wyjątkowy i przejęcie na okres roku władzy w Mjanmie. Wojskowi aresztowali laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, liderkę rządzącej Narodowej Ligi dla Demokracji (NLD) Aung San Suu Kyi i innych czołowych polityków partii.

Reklama
Reklama

Pucz jest reakcją na wygrane przez NLD wybory. 8 listopada ugrupowanie to pokonało w głosowaniu popieraną przez wojsko Unię Solidarności i Rozwoju (USDP), która zakwestionowała wyniki wyborów i oskarżyła przeciwników o oszustwo. Wojskowi obiecali rozpisać nowe wybory za rok i oddać władzę zwycięskiej partii.

SPRAWDŹ: 5 lat od historycznego spotkania Franciszka z patriarchą Cyrylem

ag/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite