Nasze projekty

S. Bonetti: Pandemia jeszcze bardziej zniewoliła kobiety

Włoska zakonnica wyraziła swoją wdzięczność Ojcu Świętemu, za jego zainteresowanie tematem handlu ludźmi. "Handel ludźmi kwitnie w czasie pandemii, a jego ofiarami padają coraz młodsze kobiety i to za coraz mniejsze pieniądze" - powiedziała siostra Eugenia Bonetti. Podkreśliła, że współczesne niewolnice można spotkać nawet w centrum Rzymu.

fot. Cathopic

Kiedy papież Franciszek wracał z Iraku, zwrócił uwagę wiernych na problem niewolnictwa na świecie. Wówczas odniósł się do cennika przygotowanego przez fundamentalistów tzw. Państwa Islamskiego, którzy sprzedawali na targu chrześcijańskie niewolnice. Problem niewolnictwa wśród kobiet nie dotyczy tylko Iraku, ale całego świata – zwrócił uwagę Ojciec Święty.

Pandemia jeszcze bardziej zniewoliła kobiety. Jeśli nie pracują, nie jedzą, a ci którzy je wykorzystują, siłą zmuszają je do prostytucji – powiedziała siostra Bonetti. Zakonnica mimo sędziwego wieku,  nadal pomaga zniewolonym kobietom. Ofiarami niewolnictwa coraz częściej staja się nieletnie. Zapotrzebowanie na handel ludźmi wciąż jest ogromne. Pandemia obniżyła ceny, niestety wciąż są bezduszni klienci. Dopóki ich nie zabraknie, nie skończy się handel ludźmi – stwierdziła siostra. Aby sytuacja się zmieniła, musiałyby zaistnieć zmiany w mentalności mężczyzn korzystających z usług zniewolonych kobiet.

Siostra Bonetti  ze zgromadzenia Misjonarek Matki Bożej Pocieszenia kieruje stowarzyszeniem „Slaves no more” (Nigdy więcej niewolnicami), które pomaga wykorzystywanym kobietom. Na prośbę papieża Franciszka siostra Bonetti była w 2019 roku autorką rozważań Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum. Opowiedziała w niej o współczesnym niewolnictwie; o tym, że Jezus wciąż cierpi na naszych ulicach, ale my nie chcemy tego widzieć.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Zakonnica pada na kolana przed żołnierzami. To nagranie obiegło świat

kw/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę