Nasze projekty

Rośnie liczba powołań kapłańskich w stolicy Austrii

Czternastu nowych kandydatów wstąpiło tej jesieni do trzech seminariów archidiecezji wiedeńskiej - informuje Catholic News Agency.

Archidiecezja połączyła swoje trzy seminaria pod jednym dachem w 2012 roku. Obecnie kształci się tam obecnie 52 kandydatów. Najstarszy urodził się w 1946 r., a najmłodszy w 2000 r. Według archidiecezji kandydaci pochodzą z różnych środowisk. Są wśród nich muzycy, chemicy, pielęgniarze, byli urzędnicy i winiarz. Niektórzy kandydaci wcześniej opuścili Kościół, ale wrócili do wiary i teraz chcą całkowicie poświęcić swoje życie Bogu.

Kardynał Christoph Schönborn kieruje archidiecezją wiedeńską od 1995 roku. Zrezygnował z funkcji arcybiskupa Wiednia przed 75. urodzinami w styczniu. Papież Franciszek odrzucił rezygnację, prosząc Schönborna, dominikanina wywodzącego się z austriackiej szlachty, by pozostał „na czas nieokreślony”.

25 – letni Matthias Ruzicka, który wstąpił do seminarium w październiku 2019 roku określa panującą tam atmosferę jako „świeżą i ekscytującą”. Uważa, że stolica Austrii jest dobrą lokalizacją ze względu na dużą liczbę wspólnot katolickich w mieście, a kandydaci przynieśli ze sobą te różne duchowości do seminarium. Dodaje, że trudno zakwalifikować kandydatów do kapłaństwa jako konserwatywnych czy też postępowych – To Bóg jest w centrum i z każdym człowiekiem pisze jego osobistą historię – podkreśla kleryk.

Reklama
Reklama

Formacja seminaryjna trwa od sześciu do ośmiu lat. Oprócz studiowania teologii kandydaci mają rok, w którym mogą studiować za granicą, w tym poza Europą. Pod koniec seminaryjnej formacji często następuje „rok praktyczny”, jeszcze przed diakonatem. Zwykle przyjmują święcenia rok lub dwa lata później.

ah, CNA/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę