Nasze projekty

Przygotowania do ŚDM w Lizbonie. Młodzież wspiera seniorów

Utrudnione w związku z pandemią koronawirusa przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 zostały zintensyfikowane na przełomie lat 2020 i 2021. W styczniu przebiegają pod znakiem wspierania seniorów, którzy ze względu na restrykcje epidemiczne najbardziej odczuwają osamotnienie.

Percilia Pinto, wolontariuszka z dzielnicy Carnide powiedziała KAI, że w zarządzanej przez franciszkanów tamtejszej parafii pomoc seniorom jest jedną z inicjatyw służących zarówno przygotowaniom do ŚDM, jak i dynamizowaniu życia religijnego miejscowej wspólnoty. Rozmówczyni agencji wskazała, że już w okresie Adwentu młodzież zorganizowała się, aby pomagać najuboższym i samotnym mieszkańcom. Dodała, że kontakt z samotnymi seniorami polega m.in. na regularnym dzwonieniu do nich i rozmawianiu z nimi, w tym udzielaniu wsparcia materialnego, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Pinto przypomniała, że na początku grudnia komitet organizacyjny ŚDM wezwał stołeczną młodzież do podjęcia działań służących “wsparciu innych osób w okresie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia”. W ten sposób, jak napisali organizatorzy wydarzenia, miałby “powstać wielki ogólnokrajowy ruch służący niesieniu radości”.

Najbliższe centralne obchody ŚDM, których pomysłodawcą był św. Jan Paweł II, odbędą się na terenie aglomeracji Lizbony w sierpniu 2023 r. Pierwotnie planowano je przeprowadzić latem 2022, ale termin ten przełożono z powodu Covid-19.

Reklama
Reklama

ZOBACZ: Poznaliśmy logo ŚDM w Lizbonie

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite