Nasze projekty

Papież w sobotę podpisze nową encyklikę. Polska wersja w poniedziałek

W sobotę w Asyżu papież Franciszek podpisze nową encyklikę „Fratelli tutti”. To pierwsze takie wydarzenie poza murami Watykanu od ponad 200 lat. Polska wersja dokumentu zostanie zaprezentowana w poniedziałek.

Zaplanowane na 3 października podpisanie przez Franciszka encykliki „Fratelli tutti” w Asyżu, będzie pierwszym od 206 lat takim wydarzeniem poza murami Watykanu. Ostatni raz zdarzyło się to 14 maja 1814 roku, gdy Pius VII podpisał w swej rodzinnej Cesenie encyklikę „Il Trionfo”.

Papież, uprowadzony przez cesarza Napoleona w 1809 roku i następnie więziony we Francji, ogłaszał w niej swój powrót do Rzymu i odzyskanie Państwa Kościelnego. Zaczynała się ona od słów: „Triumf miłosierdzia Bożego”.

Polska wersja w poniedziałek

Polską wersję dokumentu poznamy w poniedziałek podczas konferencji prasowej Komisji Episkopatu Polski. Odbędzie się ona w poniedziałek 5 października o godz. 9:45 w łódzkim seminarium.

Reklama

W prezentacji udział wezmą: abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej i ks. prof. Piotr Mazurkiewicz z UKSW.

Encyklika papieża Franciszka „Fratelli tutti” (Wszyscy jesteśmy braćmi) jest trzecią wydaną za obecnego pontyfikatu. Jej tytuł został zaczerpnięty z „Napomnień” św. Franciszka z Asyżu, a jak czytamy w podtytule będzie ona poświęcona „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”.

PRZECZYTAJ: Ile zarabia Stolica Apostolska? Watykan opublikował budżet

Reklama

ag/Stacja7/KAI

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę