Papież przekazał słowa wsparcia i modlitwy za ofiary zbrodni w USA

Ojciec Święty za pośrednictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin zapewnił katolików w USA o swej modlitwie za ofiary mężczyzny, który wjechał w tłum podczas bożonarodzeniowej parady w Waukesha w stanie Wiscosin.

fot. M. Mazur / EpiskopatNews / Flickr

Ojciec Święty za pośrednictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin przekazał słowa wsparcia i zapewniające o modlitwie za ofiary tragedii, do której doszło w niedzielę w USA. Rozpędzony SUV wjechał w tłum ludzi obserwujących paradę bożonarodzeniową w Waukesha koło Milwaukee (USA). Zginęło pięć osób, a ponad 40 odniosło rany. Sprawca został zatrzymany. Wśród poszkodowanych są m.in. katolicki ksiądz oraz grupa parafian i dzieci z katolickiej szkoły.

Pełen tekst wiadomości kard. Parolina do Arcybiskupa Milwaukee:

Jego Ekscelencja

Reklama
Reklama

Jerome E. Listecki

Arcybiskup Milwaukee

Ojciec Święty prosi uprzejmie Waszą Ekscelencję, o przekazanie zapewnienia o jego duchowej bliskości wszystkim dotkniętym tragicznym wydarzeniem, które miało miejsce niedawno w Waukesha. Poleca dusze tych, którzy zginęli miłującemu miłosierdziu Wszechmogącego Boga i błaga o Boże dary uzdrowienia i pocieszenia dla rannych i pogrążonych w żałobie. Łączy się z Waszą Ekscelencją, prosząc Pana, aby obdarzył wszystkich duchową siłą, która przemoc i zło dobrem zwycięża (por. Rz 12, 21).

Reklama
Reklama

Kardynał Pietro Parolin

Sekretarz Stanu

pa/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę