Ostatnie pożeganie Belmonda rozpoczęła Msza Święta

Opinia publiczna rozpisywała się na temat pięknego, ostataniego pożegnania Jean-Paula Belmonda - francuskiego aktora i producenta filmowego. Jednak mało kto podkreślił, że jego uroczystości pogrzebowe rozpoczęła Msza święta.

fot. prt.scr. Point de Vue/Twitter.com

Uroczystości pogrzebowe Jaan-Paula Belmonda rozpoczęły się w kościele Sait-Germain-des-Pres. Tamże odbyła się uroczysta Msza święta, podczas której kilkoro najbliższych przyjaciół aktora wygłosiło laudacje ku jego pamięci. W ceremonii wzięli udział krewni i najbliżsi znajomi słynnego producenta. Przed świątynią zgromadziło się wielu fanów francuskiego aktora, którzy oklaskiwali wychodzący z kościoła kondukt pogrzebowy.

Jean-Paul Belmondo zmarł 6 września 2021 r. Artysta, który był twarzą tzw. „Nowej fali” miał 88 lat. Niedługo po jego śmierci, we Francji zogranozowano pożegnanie i narodowy hołd dla gwiazdora na dziedzińcu Pałacu Inwalidów w Paryżu. Drogi Jean-Paul, stracić cię to stracić część naszego życia – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron, stojąc przed trumną. Dodał, że aktor stał się dla Francuzów członkiem ich rodzin.

Reklama
Reklama

Święty Augustyn powiedział, że umarli są niewidzialni, a nie nieobecni. Dla mnie Jean-Paul nie jest nieobecny. (…) Nie chciałby, abyśmy byli nieobecni. Nieśmiertelny Jean-Paul nigdy nie odejdzie – powiedział dziennikarz i prezenter Michel Drucker podczas uroczystości pożegnalnych.

Media rozpisywały się o pięknych uroczystościach pogrzebowych i pożegnalnych. Szczególną uwagę przykuł fakt, że w momencie wynoszenia trumny z dziedzińca Pałacu Inwalidów, rozbrzmiała melodia znana z filmu „Leon zawodowiec”, którą skomponował Ennio Morricone. Tak mało głosów w mediach dotyczyło natomiast faktu, że uroczystości pogrzebowe Belmonda rozpoczęła Msza święta i wokół niej były przede wszystkim skupione.

kw/Twitter.com/niedziela.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę