Nasze projekty

Nuncjusz apostolski ma koronawirusa. Nie może towarzyszyć papieżowi

Nuncjusz apostolski w Iraku abp Mitja Leskovar ma koronawirusa, poinformowały międzynarodowe media. Papieski dyplomata poddał się samoizolacji poza nuncjaturą i nie będzie mógł towarzyszyć papieżowi w czasie pielgrzymki do tego kraju.

Za kilka dni Franciszek wyruszy na pielgrzymkę do Iraku, w Bagdadzie wyląduje 5 marca. Zazwyczaj nuncjusz apostolski w kraju, do którego przybywa papież, towarzyszy Ojcu Świętemu podczas całej wizyty. Jednak z powodu koronawirusa nie będzie to możliwe.

Pomieszczenia nuncjatury, w których zatrzyma się Franciszek, zostały już zdezynfekowane, a cały personel przeszedł testy na koronawirusa. Dodatkowo, wszyscy członkowie delegacji watykańskiej będą po szczepieniach przeciw COVID-19. Sam papież też jest już zaszczepiony.

Z powodu kolejnej fali koronawirusa rząd Iraku już w ubiegłym tygodniu wprowadził lockdown w całym kraju. Od 26 stycznia Bagdad jest całkowicie zablokowany. Według irackich mediach, siły bezpieczeństwa zamknęły wszystkie drogi dojazdowe do stolicy, na niektórych ustawiono betonowe blokady, a także punkty kontrolne. Blokada tłumaczona jest rozszerzaniem się pandemii koronawirusa.

Reklama
Reklama

ZOBACZ TEŻ: Papież: umrę w Rzymie, nie wrócę już do Argentyny

Pierwszy papież, który odwiedzi Irak

W czasie czterodniowej pielgrzymki do Iraku w dniach 5-8 marca papież Franciszek odwiedzi m.in. Bagdad, Mosul i Bakhdidę. Szczegółowy plan podróży został opublikowany w poniedziałek przez Watykan.

Franciszek będzie pierwszym papieżem, który odwiedzi Irak.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Papież na początku marca odwiedzi Irak. Znamy szczegółowy plan

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę