Nasze projekty

Nowe przepisy w Hiszpanii. Uczestnicy modlitw pod klinikami aborcyjnymi będą karani

Kongres Deputowanych, niższa izba parlamentu Hiszpanii zatwierdził w czwartek nowelizację przepisów kodeksu karnego, które pozwolą wymierzać kary pobawienia wolności uczestnikom modlitw i wieców pod klinikami aborcyjnymi.

fot. ?? Janko Ferlič/Unsplash

Według nowych przepisów, uczestnikom taki wieców będzie grozić kara od 3 do 12 miesięcy pozbawienia wolności.

Zgodnie z nowymi zapisami kodeksu karnego, wprowadzonymi pod głosowanie izby z inicjatywy rządzącej partii socjalistów (PSOE) premiera Pedro Sancheza, udział w wiecach i modlitwach pod klinikami aborcyjnymi będzie traktowany jako działania „napastliwe, służące onieśmieleniu” kobiet, które udają się na zabieg przerwania ciąży oraz „szkodzące ich wolności”.

ZOBACZ: Modlitwa przed klinikami aborcyjnymi w Hiszpanii. Dochodzi tam do 100 tys. aborcji

Reklama

Część posłów przeciwna nowemu prawu

Karaniu obrońców życia sprzeciwiły się centroprawicowa Partia Ludowa (PP) i konserwatywny Vox. Ich władze wkrótce po przyjęciu nowego prawa zapowiedziały, że zaskarżą je do Trybunału Konstytucyjnego.

Posłowie obu partii podkreślali, że nowe przepisy są sprzeczne z zasadami demokracji, gdyż ograniczają wolność słowa i prawo do swobody zgromadzeń.

Zgodnie z nowym prawem hiszpańskie sądy będą mogły zamienić karę więzienia dla skazanych obrońców życia na 31-80 dni prac społecznych.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę