Nasze projekty

Nie żyje Tom Moore. Zebrał miliony na pomoc służbie zdrowia

Weteran II wojny światowej zmarł w wieku 100 lat, a na całym świecie zasłynął zbiórką pieniędzy na pomoc brytyjskiej służbie zdrowia, walczącej z pandemią koronawirusa. Tom Moore zebrał łącznie prawie 40 mln funtów.

„Z wielkim smutkiem ogłaszamy, że nie żyje nasz drogi ojciec, kapitan sir Tom Moore” – napisały w oświadczeniu jego córki. Podkreśliły, że w ostatnim roku ich ojciec doświadczył „rzeczy, o których mógł tylko pomarzyć”. „Był wspaniałym ojcem i dziadkiem i w naszych sercach na zawsze pozostanie żywy” – napisały.

Był zakażony koronawirusem

Tom Moore zmarł w szpitalu w Bedford po zakażeniu koronawirusem. Jak poinformowała rodzina, nie mógł zostać zaszczepiony na COVID-19 z powodu innych przewlekłych chorób, na które leczył się w ostatnich latach.

Brytyjski weteran II wojny światowej w kwietniu 2020 roku, na platformie JustGiving ogłosił zbiórkę pieniędzy na pomoc lekarzom i pielęgniarkom, którzy walczyli z pandemią. Akcja Morre’a cieszyła się ogromną popularnością i łącznie udało mu się zebrać 39 milionów funtów.

Reklama
Reklama

Kondolencje po śmierci Moore’a złożyła królowa Elżbieta II.

Królowa wysyła prywatną wiadomość kondolencyjną do rodziny kapitana Sir Toma Moore’a .

Przeczytaj również

  Jej Wysokość bardzo … </ p> Opublikowany przez The Royal Family & nbsp; Wtorek, 2 lutego 2021 </ blockquote> </ div>

  Reklama
  Reklama

  W maju Moore otrzymał tytuł szlachecki i honorowy stopień pułkownika 1 batalionu Yorkshire Regiment, jednostki, w której służył w czasie II wojny światowej.

   

  Reklama

  kh/RMF24/Stacja7

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  Reklama

  SKLEP DOBROCI

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  Reklama
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas na Patronite