Nasze projekty

Nie ma wakacji od pomagania. Kard. Krajewski z ubogimi nad morzem

Kardynał Krajewski zaprosił na wakacyjny odpoczynek 11 osób znajdujących się w kryzysie bezdomności. Wspólnie spędzili dzień na plaży w nadmorskim miasteczku Palidoro - informuje portal Crux.

– Wzięliśmy dwa samochody, żeby porozmawiać podczas podróży i udaliśmy się na plażę – powiedział kard. Krajewski portalowi Crux. Jałmużnik papieski spędził dzień wakacji na plaży wraz z 11 osobami w kryzysie bezdomności z okolic Rzymu. 

– Zapewniamy ręczniki plażowe, koce, stroje kąpielowe i wszystko, czego potrzeba na plaży, aby naprawdę mogli pojechać na wakacje – powiedział kardynał.

Po spędzeniu dnia w nadmorskim miasteczku Palidoro, na obrzeżach Rzymu, grupa zjadła razem pizzę, a później wróciła do Rzymu. – Biedni mówią, że pizza to największa uczta – powiedział – Nie tylko dlatego, że są „największe na świecie”, jak mówią, ale dlatego, że wiedzą, że papież płaci! – zaśmiał się, gdy skomentował. – Te rozmowy przy stole są naprawdę cenne. Dzielenie się posiłkiem pomaga im się otworzyć, naprawdę podzielić się swoimi historiami – powiedział kard. Krajewski.

Reklama

Reklama

zś, Crux

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite