Nasze projekty

Na morzu powstał gigantyczny pływający różaniec! „Jesteśmy tymi paciorkami”

Instruktor pływania stworzył 100-metrowy różaniec unoszący się na morzu przy plaży w mieście Bouar w Libanie. Nie było to łatwe zadanie.

fot. Instagram

Instruktor pływania w nadmorskiej mieście Bouar, Joe Abdel Sater, stworzył 11 maja w święto Matki Bożej Mórz, ogromny różaniec unoszący się na powierzchni Morza Śródziemnego.

Różaniec na morzu

Na zrealizowanie niecodziennego pomysłu od razu otrzymał błogosławieństwo miejscowego proboszcza i zgodę od burmistrza, ale nie było to łatwe zadanie.

Przez miesiąc zastanawiałem się, jakich materiałów użyć – drewna czy pianki? – mówił, cytowany przez Catholic News Agency. Jak mógłbym zabezpieczyć kształt różańca przed zmiennymi prądami? – opowiadał, ale dodał również, że „Opatrzność ułatwiła sprawę”.

Reklama

Różaniec na morzu ma imponującą długość 100 metrów (około 330 stóp) i składa się z białych plastikowych pojemników do „Zdrowaś Maryjo” oraz z niebieskich do „Ojcze nasz”. Krzyż wykonany jest z drewna.

Abdel Sater wykorzystał swoje umiejętności pływania i zanurkował, aby przywiązać koraliki liną do skał w morzu. Więc pomimo zmieniających się przypływów forma różańca pozostała nienaruszona – mówił.

Jest widoczny w nocy

Instalacja jest wyposażona również w światła. W ten sposób różaniec jest dobrze widoczny w nocy.

Reklama

Niestety, z powodu wzburzonej wody Abdel Sater był zmuszony tymczasowo przenieść różaniec na brzeg, ale ma nadzieję, że wkrótce jego dzieło wróci na powierzchnię morza.

Ks. Tawk podkreślił, że różaniec jednoczy społeczność. Zgromadziliśmy parafian, aby odprawić, aby odprawić mszę ku czci Matki Bożej. To przedsięwzięcie symbolizuje nasze wschodnio-katolickie nabożeństwo do Maryi – mówił.

Reklama

Duchowny zaznaczył, że „jako wierni katolicy jesteśmy tymi paciorkami, a nasza wspólnota łączy nas podczas załamujących się fal życia”. I dodał: Bez tej komunii nawet najsilniejszy wierzący może zostać porwany. Ale idąc razem z Jezusem jako naszą kotwicą, możemy oprzeć się każdej burzy i znaleźć odkupienie. W ten sposób stajemy się podobni do Maryi, która pod krzyżem wytrwała w swojej wierze, rozumiejąc, że ofiara Jezusa jest początkiem zbawienia.

ZOBACZ TEŻ: Biskupi udzielają dyspensy na piątek po Bożym Ciele. Sprawdź, gdzie obowiązuje

Aleteia, Catholic News Agency, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę