Nasze projekty

Módlcie się do św. Rajmunda za swoje dzieci – zachęca papież

Z okazji święta patrona położników, obchodzonego 31 sierpnia, papież Franciszek przesłał przesłanie do argentyńskiej parafii św. Rajmunda w Buenos Aires. „Gdy jakaś para prosi mnie o błogosławieństwo dla swojego dziecka, zawsze zachęcam ich, aby modlili się do św. Rajmunda” – napisał Papież.

Żyjący z XIII wieku święty jest patronem położnych ze względu na wyjątkowe, jak na tamte czasy, okoliczności w jakich przyszedł na świat. Miał bowiem zostać wydobyty z ciała zmarłej matki przez cesarskie cięcie – stąd wziął się jego przydomek Nonnatus – Nienarodzony. Rajmund wstąpił do Zakonu od Wykupu Niewolników i całe swoje życie poświęcił wykupywaniu chrześcijan z rąk Maurów. Kiedy w Algierze zabrakło mu pieniędzy na wykup człowieka, który błagał go o pomoc, sam oddał się w niewolę, aby uwięziony mógł odzyskać wolność, co wzbudziło podziw nawet u muzułmanów.

W liście adresowanym do proboszcza, ks. Rubéna Ceraci, Ojciec Święty wspomina swoje spotkania ze wspólnotą parafialną św. Rajmunda, które przeżywał jeszcze jako arcybiskup Buenos Aires. „Celebrowaliśmy bardzo odświętnie błogosławieństwa matek, par proszących o dziecko, to był prawdziwy hymn na cześć życia” – napisał Franciszek.

Franciszek życzył wiernym dobrego świętowania, pomimo ograniczeń które spowodowała pandemia koronawirusa. „Jestem pewien, że otrzymacie za jego wstawiennictwem wiele łask” – napisał Papież.

Reklama
Reklama

Uroczystość odpustową poprzedzi nowenna, rozpoczynająca się 22 sierpnia, a centralnym punktem obchodów będzie Eucharystia odprawiona przez kard. Mario Poli, arcybiskupa Buenos Aires we wspomnienie św. Rajmunda.

ah, vaticannews.va/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite