Nasze projekty

Mniej osób odeszło z Kościoła w Austrii w 2020 roku. Wzrosła również liczba powołań

Ze statystyk opublikowanych w styczniu wynika, że ​​w 2020 roku 58 535 osób formalnie opuściło Kościół w Austrii, co w porównaniu z 67 794 w 2019 roku oznacza spadek o 13,7%. Do seminariów duchownych wstąpiło również więcej kandydatów.

Władze kościelne podały, że w 2020 r. do Kościoła ponownie lub po raz pierwszy dołączyło 3 807 osób, a więc o 28,7% mniej niż w 2019 r., kiedy liczba ta wynosiła 4898. Ponadto 461 osób skorzystało w 2020 roku z „prawa odstąpienia”, co oznacza, że mimo początkowych deklaracji nie zdecydowały się opuścić Kościoła.

We wszystkich diecezjach austriackich odnotowano spadek liczby osób wyjeżdżających – informuje CNA.

W każdym razie decydującym czynnikiem o niewielkim spadku liczby katolików jest nie tylko stosunek rezygnacji do przyjęć kościelnych, ale przede wszystkim stosunek chrztów do zgonów i przylotów do wyjazdów – powiedziała Konferencja Episkopatu Austrii.

Reklama
Reklama

Ogólnie liczba katolików w Austrii spadła o około 1,5%, z 4,98 mln w 2019 r. Do 4,91 mln w 2020 r.

Wzrosła również liczba powołań

W listopadzie archidiecezja wiedeńska ogłosiła wzrost liczby mężczyzn przygotowujących się do kapłaństwa. Czternastu nowych kandydatów wstąpiło jesienią do trzech seminariów archidiecezji. Jedenastu z nich pochodzi z archidiecezji wiedeńskiej, a pozostałych trzech z diecezji Eisenstadt i St. Pölten.

Reklama
Reklama

ZOBACZ TEŻ: Franciszek i Benedykt XVI zaszczepili się przeciwko COVID-19

kh/CatholicNewsAgency/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite