Miliony dzieci pozbawione posiłków. To efekt zamknięcia szkół

Z powodu zamknięcia szkół dzieci w ubogich krajach zostały pozbawione posiłków. Dlatego UNICEF i Światowy Program Żywnościowy apelują do rządów o ponowne otwarcie placówek oraz zaspokojenie zdrowotnych i żywnościowych potrzeb uczniów.

W ubogich krajach szkoła jest miejscem, które oferuje dzieciom jedyny kompletny posiłek w ciągu dnia,  przygotowywany zazwyczaj dzięki wsparciu organizacji międzynarodowych. Jednak, kiedy szkoły zostały objęte lockdownem, zamknięte też zostały ich stołówki.

Na ten problem od początku pandemii wskazywali już misjonarze i organizacje pozarządowe. Teraz potwierdza to oficjalny raport UNICEF-u i Światowego Programu Żywnościowego. Zdaniem ekspertów, z powodu sanitarnych obostrzeń nie wydano w ostatnich miesiącach 39 mld posiłków, a 370 mln dzieci zostało pozbawionych 40 proc. szkolnych obiadów.

Kraje ubogie przegrywają też wyścig po szczepionki, e eksperci przewidują, że Afryka będzie potrzebowała trzech lat, żeby zaszczepić 60 proc. populacji, która liczy obecnie 1,3 mld osób. Co prawda Unia Afrykańska poinformowała, że zdołała zapewnić sobie dodatkowych 400 mln dawek szczepionki AstraZeneca, po tym jak wcześniej zamówionych zostało 270 mln dawek. Jednak wiadomo już, że do czerwca dotrze na Czarny Ląd jedynie 50 mln szczepionek.

Reklama
Reklama

ZOBACZ TEŻ: Papież: społeczeństwu należy pomóc w uzdrowieniu z zamachów na życie

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę