Nasze projekty

Meksyk: kwestie poruszone przez papieża trafią do parlamentu

Zagadnienia poruszane przez papieża podczas zakończonej w środę wizyty apostolskiej w Meksyku będą tematem debaty parlamentarnej w tym kraju. Do kalendarza deputowanych wpisane zostaną dyskusje o korupcji, przejrzystości i odpowiedzialności w życiu politycznym, a także bezpieczeństwie publicznym.

aletei

Jak poinformował José de Jesús Zambrano Grijalva, przewodniczący meksykańskiej Izby Deputowanych, problemy, na które wskazał podczas wizyty apostolskiej Franciszek zyskały posłuch u deputowanych, którzy wnieśli wniosek o dyskusję parlamentarną. – Jeszcze w tym tygodniu precyzyjnie zdefiniujemy tematy debat oraz wyznaczymy ich termin – powiedział Grijalva.

Polityk stwierdził, że papież w swoich wypowiedziach w Meksyku precyzyjnie wskazał na największego słabości tego kraju. Członek centrolewicowej Partii Rewolucyjno-Demokratycznej (PRD) przyznał słuszność Ojcu Świętemu, który zaapelował o ducha służby obywatelskiej i działaniu na rzecz kraju. – Franciszek trafnie zauważył, że osoby zajmujące stanowiska publiczne powinny porzucić praktyki, które nie służą dobru ich ojczyzny – dodał Zambrano.

Jeszcze przed zakończeniem pielgrzymki papieskiej centroprawicowa Partia Społecznego Spotkania (PES) zaapelowała do ugrupowań politycznych Meksyku o wewnętrzne reformy oraz większą troskę o dobro kraju. – Potrzebujemy naprawy naszej klasy politycznej na bazie wzmacniania wartości społecznych. Musimy dążyć też do podniesienia jakości naszych polityków – wezwały władze PES.

Reklama

mz (KAI/Excelsior) / Miasto Meksyk

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Reklama

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę