Nasze projekty

Meghan Markle: wiedziałam, ściskając moje pierworodne dziecko, że tracę drugie

Meghan Markle opowiedziała w poruszającym felietonie "New York Times" o poronieniu i bólu związanym z utratą dziecka. "Leżałam w szpitalnym łóżku, trzymając męża za rękę. Poczułam wilgotność jego dłoni i pocałowałem jego kostki, mokre od naszych łez" - pisze księżna.

Meghan Markle opisała, że do poronienia doszło w lipcowy poranek, który zapowiadał się zwyczajnie, jak każdy inny dzień. „Wiedziałam, ściskając moje pierworodne dziecko, że tracę drugie” – napisała.

Księżna porusza w felietonie również problem samotności, którzy towarzyszy przeżywaniu bólu związanego z osobistą tragedią – zwłaszcza w dobie pandemii, kiedy kontakty międzyludzkie zostały ograniczone.

„Siedząc na szpitalnym łóżku i obserwując, jak serce mojego męża pęka zdałam sobie sprawę, że jedynym sposobem na rozpoczęcie leczenia jest najpierw zapytanie: „Czy wszystko w porządku?” – podkreśliła.

Reklama
Reklama

Temat utraty dziecka – jak zwróciła uwagę – niezmiennie pozostaje tematem tabu, przesiąkniętym nieuzasadnionym wstydem, który doprowadza do samotnej żałoby. „Utrata dziecka oznacza noszenie niemal nieznośnego smutku, którego wielu doświadcza, ale niewielu o nim mówi” – napisała.

Meghan Markle podkreśliła, że podzielenie się trudnym doświadczeniem z osobami o otwartych sercach, które potrafią słuchać, powoduje, że „ciężar bólu staje się lżejszy – dla nas wszystkich”.

„Zaproszeni do dzielenia się naszym bólem, wspólnie podejmujemy pierwsze kroki w kierunku uzdrowienia” – tymi słowami zakończyła felieton.

Reklama
Reklama

Meghan Markle jest amerykańską aktorką i aktywistką społeczną, a od 2018 roku żoną księcia Sussex, Harry’ego. W 2019 roku małżeństwo powitało na świecie syna.

ZOBACZ: 15 października – Dzień Dziecka Utraconego

kh/NewYorkTimes/Stacja7

Reklama

 

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite