Nasze projekty

Łaciński patriarcha Jerozolimy zakażony COVID-19

Łaciński Patriarcha Jerozolimy, 55-letni abp Pierbattista Pizzaballa, krótko po objęciu nowej godności, zaraził się koronawirusem. W siedzibie patriarchatu jest sześć przypadków infekcji COVID-19.

pixabay/enriquelopezgarre

Patriarcha poinformował, że wśród jego współpracowników “nie ma ciężkiego przypadku”. Prawie wszystkie zakażenia przebiegają bezobjawowo lub z lekkimi objawami. Koronawirusem jest też zakażonych 20 księży z jego patriarchatu, również bezobjawowo. W ciągu ostatnich dwóch, trzech tygodni nastąpiła eksplozja zakażeń zarówno wśród księży, jak i wśród wiernych, ale w 99 procentach zakażenia przebiegają bezobjawowo – powiedział abp Pizzaballa. Ja też mam test pozytywny, ale czuję się dobrze, wkrótce z tego wyjdę – stwierdził patriarcha.

Łaciński Patriarchat Jerozolimy sprawuje opiekę duszpasterską nad 320 000 wiernych rzymsko-katolickich żyjących w Izraelu, Jordanii, na Cyprze oraz na terenach palestyńskich.

Według danych z Watykanu ta jednostka kościelna ma 71 parafii, a także „misje duszpasterskie” dla wiernych innych języków. Uroczystość objęcia rządów w Patriarchacie Łacińskim Jerozolimy przez abp Pierbattistę Pizzaballę odbyła się 4. grudnia podczas liturgii w bazylice Grobu Pańskiego.

Reklama

PRZECZYTAJ: Biskupi USA zabrali głos ws. szczepionki na koronawirusa

np/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę