Nasze projekty

Konwencja republikanów. Zakonnica wygłosiła przemówienie w obronie nienarodzonych

- Największą zmarginalizowaną grupę na świecie można znaleźć tutaj, w Stanach Zjednoczonych. Oni są nienarodzonymi - mówiła s. Deirdre „Dede” Byrne, katolicka zakonnica, chirurg, pułkownik armii, która wygłosiła przemówienie w czasie Krajowej Konwencji Republikanów w Stanach Zjednoczonych.

S. Byrne wychowywała się na przedmieściach Waszyngtonu, w wielodzietnej katolickiej rodzinie. Jeszcze przed rozpoczęciem szkoły medycznej wstąpiła do armii, aby móc opłacić czesne. Ostatecznie służyła w korpusie medycznym amerykańskiej armii przez prawie 30 lat, służąc jako lekarz i chirurg w miejscach takich jak Afganistan i półwysep Synaj w Egipcie. Po wielu modlitwach wstąpiła do zakonu, aby pracować dla ubogich i chorych na Haiti, w Sudanie, w Kenii, Iraku i Waszyngtonie.

W czasie przemówienia podkreśliła, że wszyscy uchodźcy, którzy uciekają z krajów zubożałych i rozdartych wojną mają jedne wspólne doświadczenie – są zmarginalizowani, postrzegani jako nieistotni, bezsilni i pozbawieni głosu. – I choć mamy skłonność do myślenia o marginalizowanych jako żyjących poza naszymi granicami, prawda jest taka, że ​​największą zmarginalizowaną grupę na świecie można znaleźć tutaj, w Stanach Zjednoczonych. To nienarodzeni – mówiła zakonnica.

S. Byrne zauważyła, że chrześcijanie, jako naśladowcy Chrystusa są wezwani do obrony życia przeciwko „politycznie poprawnym” oraz „walczenia z programem legislacyjnym, który wspiera, a nawet świętuje niszczenie życia w łonie matki”. – Jezus stanął w obronie tego, co było sprawiedliwe i został ostatecznie ukrzyżowany, ponieważ to, co powiedział, nie było ani politycznie poprawne, ani modne – dodała.

Reklama
Reklama

– Prawa, które tworzymy – mówiła dalej – definiują sposób, w jaki postrzegamy nasze człowieczeństwo. – Jako lekarz mogę bez wahania powiedzieć: życie zaczyna się od poczęcia. Chociaż to, co mam do powiedzenia, może być dla niektórych trudne do usłyszenia. Mówię to, ponieważ jestem nie tylko zwolennikiem życia, jestem za życiem wiecznym. Chcę, żebyśmy kiedyś wszyscy razem wylądowali w niebie. Co prowadzi mnie do tego, dlaczego tu dzisiaj jestem – podkreśliła siostra.

S. Byrne przemawiała 26 sierpnia, a więc trzeciego dnia konwencji republikańskiej. Prezydent Donald Trump w przeszłości chwalił jej pracę w dziedzinie wojskowej i medycznej. Nawiązał do postaci siostry w swym przemówieniu w Dniu Święta Niepodległości, 4 lipca 2019 r. Przypomniał wtedy, że 11 września 2001 roku siostra z narażeniem życia pomagała w Strefie Zero ofiarom ataku terrorystycznego na wieże World Trade Center w Nowym Jorku. Zaznaczył, że siostra prowadzi klinikę medyczną dla ubogich w Waszyngtonie.

kh, KAI, CNA/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite