Nasze projekty

Dwóch księży zostało zatrzymanych na Białorusi

Po południu 8 grudnia w Witebsku zostali zatrzymani jezuita ks. Wiktor Żuk, proboszcz miejscowej parafii św. Władysława oraz ks. Alyaksej Varanko, wikariusz parafii greckokatolickiej Zmartwychwstania Chrystusa – poinformował oficjalny portal białoruskiego Kościoła, catholic.by. Dzień później kapłani zostali wypuszczeni z więzienia.

Księża zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat milicji w Witebsku, gdzie mieli być przetrzymywani do rozprawy.

9 grudnia na stronie greckokatolickiej parafii św. Jozafata w Mińsku podano, że kapłani zostali wypuszczeni. Jednocześnie zaznaczono, że rozprawa przeciw nim została wyznaczona na 11 grudnia, przy czym ich sprawę bada się na podstawie artykułu 23.34 białoruskiego Kodeksu o łamaniu praw administracyjnych.

„Ojcom Wiktorowi i Aleksemu oraz ich bliskim towarzyszymy solidarną modlitwą” – zapewniono na stronie Svjazep.org. Dodano, że wierni i hierarchowie Kościoła „z wielką uwagą śledzą losy obu kapłanów i są gotowi udzielić im niezbędnej pomocy, przede wszystkim duchowej.

Reklama
Reklama

Ojciec Wiktor Żuk SJ należy do Towarzystwa Jezusowego (zakon jezuitów) i jest autorem niedzielnych kazań, które są publikowane na portalu catholic.by.

PRZECZYTAJ: Kard. Dziwisz dostaje słowa wsparcia z Watykanu

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite