Nasze projekty

Kolejny atak na kościół w Nigerii. Nie żyje 7 osób, w tym ksiądz

Jak podaje Catholic News Agency katolicki ksiądz i co najmniej sześć innych osób innych zostało zabitych przez bandytów w ataku na kościół św. Pawła w stanie Benue w Nigerii. Ksiądz przygotowywał się do wyjazdu na Mszę Krzyżma.

Ferdinand Fanen Ngugban właśnie odprawił Mszę św. w swoim kościele parafialnym St.Paul Ayetwar we wschodniej Nigerii. Przygotowywał się do wyjazdu na Mszę Krzyżma Wielkiego Tygodnia, kiedy został postrzelony w głowę.

Informację o ataku potwierdziła diecezja Katsina-Ala. Według oświadczenia kanclerza diecezji, ks. Fidelisa Phelle Akjmbula, zwłoki księdza i sześciu innych ofiar zostały odzyskane po istnym „pandemonium wśród przesiedleńców, którzy schronili się na terenie parafii”.

„Ks. Ferdynand wyruszył, aby znaleźć przyczynę zamieszania. Został postrzelony w głowę, gdy próbował ukryć się po tym, jak zobaczył uzbrojonych bandytów”- czytamy w liście kanclerza. „Niech dusza o. Ferdynanda Fanena Ngugbana i jego towarzyszy spoczywa w pokoju” – dodał.

Reklama
Reklama

Lokalne władze w stanie Benue w Nigerii potwierdziły, że bandyci zaatakowali kościół katolicki św. Pawła w wiosce Aye-Twar. Według wielu doniesień medialnych niezidentyfikowani strzelcy, którzy zaatakowali parafię, napadli również na wioskę Aye-Twar i podpalili wiele domów.

Ks. Ngugban został wyświęcony w 2015 roku, a od 3 lat pełnił funkcję proboszcza w parafii św. Pawła. Pomagał opiekować się licznymi przesiedleńcami wewnętrznymi goszczonymi w parafii.

Jak czytamy w liście z diecezji, był właśnie „w drodze, aby odnowić swoje śluby kapłańskie wraz ze swoimi braćmi kapłanami” podczas Mszy Krzyżma w katedrze św. Gerarda Majelli. Niestety na tę Mszę już nie dotarł. Wkrótce mają rozpocząć się przygotowania do pogrzebu kapłana i pozostałych ofiar.

Reklama
Reklama

Morderstwo miało miejsce kilka dni po tym, jak inny nigeryjski ksiądz, brat Harrison Egwuenu z diecezji Warri, został uwolniony po tygodniowym porwaniu przez bandytów. Według diecezji wciąż dochodzi do siebie po tym wydarzeniu.

os, CNA/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę