Nasze projekty

Kielich ostrzelany przez ISIS pokazywany w hiszpańskich kościołach

W ramach starań o upamiętnienie i modlitwę za prześladowanych chrześcijan, kilka kościołów z hiszpańskiej diecezji Malaga wystawi podczas Mszy świętych kielich, którego dżihadyści używali, aby strzelać do celu. - Nie wyobrażali sobie, że zostanie on ponownie poświęcony i zabrany do wielu części świata, aby odprawiać Mszę w jego obecności - powiedziała Ana María Aldea z organizacji charytatywnej, która sprowadziła kielich.

Kielich został uratowany z kościoła katolickiego w mieście Qaraqosh na równinie Niniwy w Iraku i przywieziony do diecezji w Maladze przez papieską organizację charytatywną Aid to the Church in Need (ACN), aby pokazywać go podczas Mszy św. za prześladowanych chrześcijan. – Ten kielich był używany przez dżihadystów, aby strzelać do celu. Nie wyobrażali sobie, że zostanie on ponownie poświęcony i zabrany do wielu części świata, aby odprawiać Mszę w jego obecności – wyjaśniła Ana María Aldea.

Celem pokazywania kielicha podczas Mszy świętych jest zwrócenie uwagi na, istniejące od początku Kościoła, prześladowania religijne, których również dzisiaj doświadcza wielu chrześcijan. – Kiedy widzisz ten kielich z wejściem i wyjściem kuli, wtedy stajesz się świadomy prześladowań, jakich chrześcijanie doświadczają w tych miejscach – dodała.

Kielich będzie w diecezji Malaga do 14 września, natomiast pierwsza Msza z tym kielichem została odprawiona 23 sierpnia w parafiach San Isidro Labrador i Santa María de la Cabeza w miejscowości Cártama.

Reklama
Reklama

Kiedy Państwo Islamskie, znane również jako ISIS, zaatakowało północny Irak w 2014 roku – w tym także równinę Niniwy gdzie znajduje się wiele miast z większością chrześcijańską – ponad 100 tysięcy osób musiało uciekać z powodu zagrożenia życia. Bojownicy ISIS zniszczyli wiele chrześcijańskich domów i firm, a niektóre kościoły zostały zniszczone lub poważnie uszkodzone.

kh, CNA/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite