Kiedy kanonizacja bł. Karola de Foucauld? „Jeśli nie ma wiernych, to kanonizacja traci sens”

Kanonizacja dokonuje się w obecności ludu Bożego – przypomniał w wypowiedzi dla agencji I.MEDIA postulator sprawy bł. Karola de Foucauld, o. Bernard Ardura OPraem.

jean-louis zimmermann/ CC BY 2.0

Francuski norbertanin, kierujący obecnie Papieskim Komitetem Nauk Historycznych zaznaczył, że decyzja Ojca Świętego o nie ogłoszeniu 3 maja daty kanonizacji siedmiorga błogosławionych nie jest bynajmniej „niespodzianką”, biorąc pod uwagę pandemię, która uniemożliwia organizowanie dużych zgromadzeń. Dzieje się tak dlatego, ponieważ „kanonizacje nie są dla świętych, ale dla nas”. Jest to wydarzenie o wielkim znaczeniu eklezjalnym, i dlatego kanonizacja dokonuje się w obecności ludu Bożego” – dodał. Jeśli nie ma wiernych, to traci sens – stwierdził o. Ardura.

Papież czeka na konkretne możliwości, aby zorganizować takie wydarzenie – kontynuował.

Zazwyczaj konsystorz odbywa się w czerwcu, aby ogłosić kanonizacje październikowe. Czyniąc to obecnie, Ojciec Święty pozostawia sobie możliwość ogłoszenia daty później. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformuje o dacie, gdy nadejdzie odpowiedni moment – powiedział postulator kanonizacji bł. Karola de Foucauld.

Reklama
Reklama

W Algierii chcemy w pełni uczestniczyć w ceremonii kanonizacyjnej, ale w tej chwili nasze granice pozostają zamknięte, dlatego z zadowoleniem przyjmujemy tę decyzję – powiedział agencji I.MEDIA bp John MacWilliam z Laghouat w Algierii.

ag/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę