Nasze projekty

„Kapłaństwo nie jest dla wygodnych”

“Kto wybrał kapłaństwo, aby mieć łatwe życie, pomylił się” – stwierdził w rozmowie z tygodnikiem “Vida Nueva” arcybiskup Jorge Carlos Patrón Wong, watykański sekretarz pomocniczy do spraw seminariów duchownych Kongregacji ds. Duchowieństwa.

pixabay/cvelazquez

Arcybiskup podkreślił, że realizacja powołania musi opierać się o dojrzałość wewnętrzną oraz o jasno sprecyzowane cele. “Księża powinni być gotowi do uczenia się przez całe życie, dając sobie pomagać przez Bożą Łaskę.” – stwierdził abp Patrón Wong. Zaznaczył także, że pomimo pandemii, Kościół nie może ograniczyć swojej misji ewangelizacyjnej, ale prowadzić ją wszelkimi możliwymi sposobami – także za pośrednictwem internetu. Zauważył, że COVID-19 może stanowić dla duchowieństwa okazję do wzrostu w wierze i jej umocnienia.

Podkreślił też potrzebę formowania wysokiej jakości powołań, poprzedzonych dobrym rozeznaniem. – Jeśli jego zabraknie (…) powołanie może ciążyć zarówno tej osobie, jak i ludowi Bożemu, który będzie musiał znosić takich pasterzy, którzy zamiast służyć swojej trzódce, mogą wysługiwać się nią do własnych celów – podsumował.

PRZECZYTAJ: Kapłaństwo. Świętość, pokora, misja

Reklama
Reklama

np/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę