Kapłan porwany w Nigerii. „Wracał z niedzielnego nabożeństwa”

Ksiądz Leo Raphael Ozigi jest trzecim kapłanem katolickim, porwanym w marcu w Nigerii. "Został porwany, gdy wracał do miasta Gwada z Sarkin Pawa po odprawieniu niedzielnego nabożeństwa" - poinformowano.

fot. Cathopic

Ksiądz Ozigi jest proboszczem parafii Matki Bożej w miasteczku Sarkin Pawa w zachodnionigeryjskim stanie Niger. Wraz z kapłanem nieznani dotychczas sprawcy uprowadzili w niedzielę jeszcze czterdzieści cztery osoby osoby.

„Wracał po odprawieniu niedzielnego nabożeństwa”

Miejsce, w którym wydarzyła się ta tragedia, znajduje się na terenie gminy Munya w stanie Niger w strefie, która oddziela muzułmańską w większości Północ od Południa, w którym przeważają chrześcijanie.

Ksiądz Leo Raphael Ozigi został porwany, gdy wracał do miasta Gwada z Sarkin Pawa po odprawieniu niedzielnego nabożeństwa – stwierdził sekretarz stanowej Kapituły Stowarzyszenia Chrześcijańskiego Nigerii (CAN), pastor Raphael Opawoye.

Reklama
Reklama

Miejscowość, w której porwano ponad czterdzieści osób, jest jedną z co najmniej sześciu w tym regionie, które 26 i 27 marca otoczyła duża grupa bandytów.

Bandyci zajęli drogę z Kuchi do Chibani, zaatakowali i oblegali miasteczka i wsie znajdujące się na tej trasie, a ich mieszkańców zmuszali do ucieczki.

Do takich działań doszło również w poniedziałek, gdy napastnicy otoczyli miejscowość Kabo w gminie Gurara, zabijając tam co najmniej trzy osoby.

Reklama
Reklama

Na początku tego miesiąca miejscowe władze potwierdziły, że ponad dwustu bandytów zginęło w czasie całej serii starć z siłami porządkowymi.

To już trzeci kapłan porwany w tym miesiącu

Oprócz ks. Ozigiego w północnonigeryjskim stanie Kaduna uprowadzono w marcu dwóch kapłanów: Josepha Akete Bako – proboszcza parafii św. Jana w mieście Kudenda na południu stanu – 8 marca w jego domu (zginął wówczas strażnik pilnujący obiektu) i ks. Felixa Zakariego Fidsona z diecezji Zaria – 24 marca.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę