Nasze projekty

Japonia: aż o 40 procent wzrosła liczba samobójstw wśród uczniów

479 japońskich uczniów odebrało sobie życie w 2020 roku. To o 40 procent więcej w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Na znaczny wzrost liczby samobójstw wśród uczniów w Japonii zwróciła uwagę agencja AsiaNews.

Ksiądz Marco Villa, sekretarz generalny Papieskich Dzieł Misyjnych w Japonii tłumaczy ten tragiczny wzrost zwiększonym mobbingiem w mediach społecznościowych w czasie, gdy z powodu koronawirusa są zamknięte szkoły, a nauka odbywa się zdalnie. W chwili obecnej mobbing uważany jest za główną przyczynę samobójstw dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, w tym także dziewcząt.

Większość przypadków odnotowano po letnich wakacjach i ponownym otwarciu szkół, powiedział ks. Villa. Obawiam się, że w tym roku lockdown spowoduje większą przemoc psychiczną w mediach społecznościowych, problemy mogą eksplodować – dodał duchowny.

Choć w szkołach japońskich funkcjonuje już pomoc psychologiczna, jednak młodzież wstydzi się otworzyć przed specjalistami. Często nawet rodziny nie zauważają problemów duchowych swoich dzieci, widzą je dopiero wówczas, gdy tego doświadczą.

Reklama
Reklama

Na barkach młodzieży ciąży przede wszystkim społeczeństwo, w którym współzawodnictwo jest silnie rozwijane już od najmłodszych lat szkolnych. Ci, którym jest najtrudniej, czują się marginalizowani – tłumaczył zakonnik z Papieskiego Instytutu Misji Zagranicznych (PIME).

ZOBACZ TEŻ: Aborcja lub kara finansowa za zajście w ciążę. Zakonnica ratuje nienarodzone dzieci

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite