Indonezja: Atak terrorystyczny przed katedrą w Celebes

W porannym ataku terrorystycznym przed katolicką katedrą w mieście Makassar na indonezyjskiej wyspie Celebes śmierć poniosło dwóch zamachowców i rannych zostało 14 osób.

Twitter.com/@agencja_KAI

Dwaj zamachowcy samobójcy, którzy dokonali eksplozji, przyjechali na motocyklu i wysadzili się przed główną bramą świątyni. Zamierzali wejść na teren kościoła – wyjaśnił rzecznik lokalnej policji. Obaj zamachowcy zginęli w wybuchu, a motocykl został zniszczony. Zbieramy ludzkie szczątki, abyśmy mogli zidentyfikować płeć zamachowców-samobójców – dodała policja. Co najmniej 14 osób zostało rannych, w tym pięciu wiernych, którzy właśnie wyszli z kościoła.

Prezydent Indonezji, Joko Widodo, wyraził „stanowcze potępienie” ataku, wzywając obywateli do „zachowania spokoju” i podkreślił, że „państwo gwarantuje bezpieczeństwo wiernych”. Zdecydowanie potępiam ten akt terroryzmu i nakazałem szefowi policji dokładne zbadanie organizacji podejrzanych i zdemaskowanie jej do korzeni – powiedział Widodo w telewizyjnym wystąpieniu. Terroryzm jest zbrodnią przeciwko ludzkości i nie ma nic wspólnego z żadną religią – dodał Widodo . Indonezyjski prezydent wezwał następnie do modlitwy o szybki powrót do zdrowia osób rannych.

Reklama
Reklama

W Indonezji, najludniejszym na świecie kraju zamieszkanym przez większość muzułmańską, kościoły chrześcijańskie są często celem islamskich ekstremistów. W maju 2018 r. w wyniku ataku na trzy kościoły na wyspie Jawa, do którego później przyznało się tzw. państwo Islamskie, zginęło 13 osób.

Papież modlił się za rannych w zamachu

Módlmy się za wszystkie ofiary przemocy, zwłaszcza za ofiary zamachu, do którego doszło dziś rano w Indonezji przed katedrą w Makasar – wezwał papież Franciszek przed południową modlitwą Anioł Pański, jaką odmówił w bazylice św. Piotra w Watykanie.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę