Nasze projekty

Iga Świątek wygrywa turniej Rolanda Garrosa!

Iga Świątek, 19-letnia polska tenisistka wygrała wielkoszlemowy turniej Rolanda Garrosa. Polka w finale pokonała Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1 . To pierwszy taki tytuł dla Polki.

AP/Associated Press/East News

Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczął się dla zawodniczki z Warszawy. Świątek dominowała na korcie i bez problemu wygrała pierwsze trzy gemy. Potem jednak przeciwniczka doprowadziła do remisu. Polka po zaciętej walce wygrała bardzo ważny siódmy gem i powtórzyła to w ósmym. Zwycięstwo 6:4 przypieczętowała przełamując rywalkę.

Drugi set rozpoczął się od przełamania Kenin, ale Polka odpowiedziała tym samym. Po drugim gemie wygranym przez Świątek, Amerykanka poprosiła o przerwę medyczną. Po powrocie na kort Warszawianka wygrała dwa kolejne gemy. Do końca meczu Polka dominowała i ostatecznie wygrała II seta 6:1, kończąc go przy swoim serwisie.

To pierwszy tytuł wielkoszlemowy dla Igi Świątek i pierwszy taki sukces polskiego zawodnika w historii.

SPRAWDŹ: Iga Świątek awansowała do finału Rolanda Garrosa!