Nasze projekty

Iga Świątek przegrała w 1/8 finału Australian Open

Polska tenisistka Iga Świątek przegrała w 1/8 finału Australian Open z Rumunką Simoną Halep 6:3, 1:6, 4:6 i odpadła z walki o wygraną w turnieju. Halep to obecnie druga tenisistka w rankingu światowym.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gry. Każda z tenisistek wygrała swoje podania i był remis 3:3. W siódmym gemie przy serwisie Świątek Polka była w tarapatach ale kilkukrotnie obroniła break-point i zdołała go wygrać. To wyraźnie ją podbudowało i dzięki temu zdołała w kolejnym gemie przełamać Rumunkę i wyjść na prowadzenie 5:3. Po chwili Polka wygrała przypieczętowała wygraną w pierwszej partii.

Drugi set dobrze rozpoczął się dla Halep. Wygrała pierwszy gem przy swoim podaniu, później przełamała Polkę i potwierdziła swoją dominację w tej części meczu wygrywając trzeciego gema i było 0:3. Drugi raz Halep przełamała Świątek przy stanie 1:5 i potwierdziła przewagę wygrywając pierwszy set 6:1.

Trzeci set to dalsza dobra gra Halep, która przełamała Polkę. Świątek odrobiła jednak stratę doprowadzając do stanu 3:4. Rumunka nie pozwoliła jednak sobie wydrzeć przewagi i wygrała trzeciego seta 6:4.

W ćwierćfinale Halep zagra z Amerykanką Sereną Williams, która pokonała w poprzedniej rundzie Białorusinkę Arynę Sabalenkę. Williams to jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii kobiecego tenisa: 23 razy wygrała turnieje Wielkiego Szlema, w tym siedem razy turniej w Australii.

SPRAWDŹ: Przeżyli razem 80 lat. Niezwykłe małżeństwo z Ryczysk