Hojność Francuzów pozwala na stabilizację finansową parafii w czasie pandemii

„Od wybuchu pandemii dobrowolna składka wiernych na rzecz Kościoła w diecezji paryskiej wzrosła o 6 proc.” - powiedział arcybiskup stolicy Francji, Michel Aupetit w programie France Inter w poniedziałek, 5 kwietnia.

Pixabay.com/Tama66

Według danych Kościół katolicki we Francji ma deficyt w wysokości 90 milionów euro od początku roku 2020. Jednak ordynariusz diecezji paryskiej abp Michel Aupetit zapewnił, że „ludzie byli hojni”.

Chociaż nie kompensuje to dokładnie strat wynikających z ograniczeń narzuconych przez pandemię, to sytuacja finansowa diecezji jest zrównoważona. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy nam pomogli i dzięki którym możemy nadal pomagać innym – powiedział metropolita Paryża na antenie France Inter.

W swoim sprawozdaniu rocznym z grudnia ubiegłego roku Konferencja Episkopatu Francji oceniła, że jedna trzecia z 90 diecezji francuskich znajduje się w sytuacji „skomplikowanej”, a 15 „w sytuacji niestabilnej”, i żeby złagodzić skutki tego kryzysu, niektóre parafie będą musiały sprzedać posiadany majątek, zwłaszcza nieruchomości”.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę