Nasze projekty

Hiszpania: wraz z pandemią liczba kleryków seminarium w Getafe wzrosła o 40 procent

W okresie pandemii koronawirusa w podmadryckiej diecezji Getafe znacząco wzrosła liczba seminarzystów. Miejscowa kuria podała, że w diecezjalnym seminarium duchownym kształci się obecnie 35 kleryków, czyli o 40 proc. więcej niż przed marcem 2020 r., kiedy w Hiszpanii ogłoszono ograniczenia związane z Covid-19.

Kandydaci na kapłanów w Getafe mają od 18 do 35 lat. Wśród nich są zarówno obywatele Hiszpanii, jak i obcokrajowcy.

Diecezja Getafe jest jedną z najbardziej doświadczonych pandemią Covid-19. Od piątku 2 października jest ona objęta przymusową izolacją społeczną, podobnie jak 9 innych miast stołecznej aglomeracji. Wczoraj sąd w Madrycie podważył legalność tych obostrzeń, a decyzje dotyczące dalszych restrykcji sanitarnych, spodziewane są jeszcze dziś.

W diecezji tej, mimo pandemii, przybywa rozmaitych inicjatyw związanych z życiem religijnym. Pod koniec września miejscowy biskup Ginés García Beltrán zapowiedział, że przedłuży obowiązywanie na jej terenie Roku Dobroczynności. Wyjaśnił, że decyzja ta ma związek z nasilającym się problemem ubóstwa spowodowanego epidemią koronawirusa. Hierarcha stwierdził, że przedłużenie inicjatywy ma służyć większemu uwrażliwieniu wiernych na nasilające się trudności społeczne i gospodarcze wskutek Covid-19.

Reklama
Reklama

CZYTAJ TEŻ: Kandydaci do kapłaństwa dziś i 20 lat temu. Co się zmieniło?

ah, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite