Nasze projekty

Francuzi zapalili świece w oknach, modląc się o ustanie pandemii

8 grudnia dla mieszkańców Lyonu wiąże się z tzw. festiwalem światła. Miasto organizuje świetlne widowiska, katolicy przechodzą w wielkiej procesji ze świecami. To wotum wdzięczności dla Maryi Niepokalanej za uratowanie Lyonu od epidemii dżumy w 1643 r., w tym roku przybiera inną formę, niż zazwyczaj.

Festiwal światła w związku z trwającą pandemią, w tym roku się nie odbędzie. Mieszkańcom Lyonu zostaje jedynie możliwość wystawienia zapalonych świec w oknach swoich domów. Jednak ze względu na mniejszą formę, liczą oni na to, że akcja swoim zasięgiem obejmie nie tylko ich miejscowość, ale także i cały kraj. Intencja bowiem jest ważna – ustanie pandemii. „Mamy nadzieję, że ta inicjatywa obejmie całą Francję i że zaangażują się w nią wszyscy, nie tylko katolicy” – mówi ks. Patrice Guerre, proboszcz kościoła Niepokalanego Poczęcia w Lyonie.

Inicjatywa została poprzedzona nowenną. Włączyło się w nią wiele wspólnot w całym kraju. Sanktuarium maryjne w Lourdes oraz archidiecezja paryska zaproponowały z tej okazji codzienne modlitwy on-line.

PRZECZYTAJ: W Wigilię w paryskiej Notre Dame odbędzie się koncert chóru

Reklama
Reklama

np/KAI/Stacja7.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę