Franciszek przekaże 170 tys. dolarów na pomoc Syrii. Ludzie żyją tu poniżej granicy ubóstwa

Papież przekaże 170 tysięcy dolarów na pomoc mieszkańcom Syrii, którzy w większości żyją poniżej granicy ubóstwa.

Fot. Fabio Beretta/ Flickr Krakow2016

O przekazaniu pomocy poinformował podczas spotkania z syryjskimi biskupami w Damaszku, kard. Leonardo Sandri, prefekt Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich.

Fundusze – jak zapowiedział nuncjusz apostolski w Syrii, kard. Mario Zenari – trafią do 17 syryjskich okręgów kościelnych, a o ich przeznaczeniu zdecydują miejscowi biskupi, w zależności od najpilniejszych potrzeb diecezji i eparchii.

Kard. Sandri zapowiedział, że Kongregacja ds. Kościołów Wschodnich w marcu 2022 r. zwoła specjalną konferencję, na której spotkają się biskupi, księża i świeccy, a także przedstawiciele lokalnych organizacji pomocowych. Ich celem będzie stworzenie projektów i inicjatyw charytatywnych dopasowanych do najpilniejszych potrzeb syryjskiego społeczeństwa.

Reklama
Reklama

Obecnie w Syrii cierpienia związane z wojną zostały zastąpione przez klęskę głodu. Ponad 95 procent ludności żyje poniżej granicy ubóstwa, a minimalne pensje nie pozwalają na zakup podstawowych artykułów. Według przedstawicieli organizacji pomocowych konieczna jest masowa dystrybucja żywności i leków.

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę