Nasze projekty

Franciszek o poezji: „Pieśni bez nut”

Podczas uroczystości zaprzysiężenia Joego Bidena na prezydenta USA wielkie wrażenie na obecnych wywołała młoda kobieta recytując swój wiersz. Także papież Franciszek wysoko ceni poezję, czego dowodem jego przedmowa, którą napisał do wydanego we Włoszech tomu poezji, poinformował portal Vatican News.

Cathopic/Santiago Mejia LC

„Piękno jest doświadczeniem i ten młody poeta wykazał to w trojaki sposób patrząc na siebie, na innych i na Boga” – napisał Franciszek w przedmowie do zbioru wierszy Luki Milanese. Dodał, że także słuchanie jest ważną cechą ludzi, co mogą nam uświadomić zwłaszcza wiersze. Teksty młodego poety określił jako „pieśni bez nut”.

Swoimi wierszami Luca zmusza nas do przypomnienia sobie, że pierwszym rodzajem współczucia jest słuchanie. Nie byłoby poezji, gdyby nie było chętnych do jej słuchania. Jeśli nasz czas jest ubogi w poezję, to nie dlatego, że jest w niej mniej piękna, ale dlatego, że mamy kłopoty ze słuchaniem – napisał papież.

Franciszek zachęcił młodych ludzi do korzystania z talentów danych im przez Boga. Powinni być odważni, nie sztywnieć ze strachu przed błędami lub osądami innych.

Reklama
Reklama

Tom poezji Luca Milanese „Rime a sopresa” ukazał się nakładem włoskiej oficyny Tau. Obok przedmowy pióra papieża Franciszka tomik opatrzony jest też posłowiem jezuity o. Antonio Spadaro, naczelnego redaktora „La Civiltà Cattolica”.

SPRAWDŹ: Nowy cykl programów z papieżem Franciszkiem. “Wady i cnoty”

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę