Nasze projekty

Papież Franciszek apeluje o zwalczanie handlu ludźmi

Ofiary handlu ludźmi znajdują się w centrum papieskiej intencji modlitewnej na luty. Franciszek przypomina, że niewolnictwo wciąż nie należy do przeszłości. Zachęca do modlitwy o hojne przyjęcie ofiar handlu ludźmi, przymusowej prostytucji oraz przemocy.

Reklama

Papieskiej intencji modlitewnej tradycyjnie już towarzyszy krótki film mówiący o tragedii współczesnych niewolników.

„Nawet jeśli próbujemy to zignorować, niewolnictwo nie należy do przeszłości. W obliczu tej tragicznej rzeczywistości, nie możemy umywać rąk, jeśli nie chcemy być w jakiś sposób współsprawcami tych zbrodni przeciwko ludzkości – mówi Franciszek. – Nie możemy ignorować faktu, że dzisiaj na świecie jest obecne niewolnictwo, tak samo lub może nawet bardziej niż w przeszłości. Módlmy się o hojne przyjęcie ofiar handlu ludźmi, przymusowej prostytucji oraz przemocy”.

Reklama
Reklama

O podjęcie walki z procederem handlu ludźmi zaapelował Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na komunikatorze Twitter.
Papieski tweet ma po polsku następującą treść: „Handel ludźmi jest okrutnym pogwałceniem godności człowieka. Otwórzmy oczy na tę haniebną plagę i podejmijmy z nią walkę”.

vaticannews, st (KAI) / Watykan

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite