Nasze projekty

Dzieci z Mariupola ogłosiły głodówkę przeciw najazdowi Rosji

Dzieci, którymi opiekuje się protestancka fundacja "Republika Pielgrzym" w Mariupolu, ogłosiły głodówkę na znak protestu wobec wtargnięcia wojsk rosyjskich na Ukrainę.

"My, dzieci – wychowankowie mariupolskiego ośrodka rehabilitacji dziecięcej «Republika Pielgrzym», nastolatkowie i młodzież z Mariupola i z całej Ukrainy, jak również wszyscy, którzy wspierają nas w tej akcji z innych miast i krajów – domagamy się od prezydenta Rosji natychmiastowego wstrzymania rozpętanej przez niego krwawej wojny na Ukrainie" – stwierdza oświadczenie.

Jego młodociani sygnatariusze proszą również o bezzwłoczne wmieszanie się [do tej sprawy] światowych przywódców politycznych i społecznych oraz o "radykalne powszechne poparcie Ukrainy w obliczu okupacji rosyjskiej".

Aby choć trochę pomóc żołnierzom broniącym kraju i mieszkającym w nim dzieciom, "cierpiącym wskutek wojny i agresji ze strony sąsiedniego państwa", wychowankowie "Republiki Pielgrzym" ogłaszają "Dziecięcą Głodówkę". Rozpoczynają akcję "Chleb i woda za Ukrainę!", do której zapraszają także dorosłych. Przez kilka dni, zależnie od tego, kto ile będzie mógł, uczestnicy protestu będą powstrzymywać się od codziennego posiłku, ograniczając się jedynie do przyjmowania wody i chleba. "Pieniądze, zaoszczędzone na naszym jedzeniu, będziemy przekazywać obrońcom kraju" – zapewnili uczestnicy akcji.

Reklama

kg (KAI/RISU) / Mariupol

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę