Nasze projekty

Czeski biskup Tomáš Holub wyzdrowiał z COVID-19

Biskup Tomáš Holub poinformował na Twitterze o powrocie do zdrowia po chorobie wywołanej koronawirusem. – Proszę Boga za nasze społeczeństwo o mądrość i odpowiedzialność! – napisał ordynariusz diecezji pilzneńskiej.

O zarażeniu COVID-19 biskup Holub dowiedział się 12 września. Jak napisał na swoim Twitterze, kiedy tylko dowiedział się o możliwości kontaktu z osobą chorą, od razu udał się na dobrowolną kwarantannę, jeszcze zanim otrzymał pozytywny wynik wymazu. W tym czasie, jak informował rzecznik diecezji, kwarantanną objęte było 30 osób, z czego 20 stanowili księża.

18 września bp Holub napisał do księży, diakonów i wiernych diecezji pilzneńskiej list, w którym zwraca uwagę, że sytuacja epidemiczna w Czechach jest dynamiczna i jeszcze nie zmierza w dobrym kierunku. Również moje osobiste doświadczenia z tą chorobą skłaniają do ostrożności i ostrzegają przed niedocenianiem obecnej sytuacji – napisał biskup. Podkreślił, że nie chce szerzyć paniki ani sprzeciwiać się słowom „Nie lękajcie się”, ale wskazał, że wyrazem miłości bliźniego jest także rozwaga i odpowiedzialność. Z tej racji biskup udzielił ponownie osobom starszym dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej mszy. – Jednocześnie wzywam wszystkich księży, aby używali środków dezynfekujących, zwłaszcza przed każdą Komunią Świętą – dodał w liście biskup Holub i prosił o uszanowanie chęci wiernych do przyjmowania Komunii św. na rękę, a wiernym zalecił powstrzymanie się od podawania ręki na znak pokoju. Na zakończenie pobłogosławił wszystkim i podkreślił, że nie może doczekać się spotkania z nimi po zakończeniu izolacji. – Tęsknię za Wami! – wyznał biskup w ostatnich słowach listu.

W poniedziałek we wpisie na Twitterze biskup napisał, że otrzymał negatywny wynik badania i podziękował wszystkim, którzy myśleli o nim i wspierali go. Zapewnił także o modlitwie za tych, którzy przechodzą chorobę ciężej oraz za osoby, które się nimi opiekują.

Reklama

Reklama

Bp Tomáš Holub jest ordynariuszem diecezji pilzneńskiej od 2016 r. Jego zawołaniem biskupim są słowa z listu św. Jana: „Kto miłuje, zna Boga”. Ma 53 lata.

os, KAI, bip.cz/Stacja7

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite