Nasze projekty

Chrześcijańska piosenkarka po raz czwarty laureatką American Music Awards

Lauren Daigle odebrała czwarty rok z rzędu statuetkę American Music Awards w kategorii "ulubionego artysty – współczesnej inspiracji”. To najczęściej nagradzana w ostatnim czasie wokalistka chrześcijańska.

W 2018 r. Lauren Daigle wydała album „Look Up Child”, za który otrzymała nagrodę Grammy. Od tamtej pory utwory 29-letniej piosenkarki i autorki tekstów nie schodzą z listy przebojów – chrześcijańskich i popowych – a teledyski z jej piosenkami biją rekordy wyświetleń. Oprócz dwóch nagród Grammy, Daigle zdobyła siedem nagród Billboard Music Awards i dziesięć prestiżowych wyróżnień GMA Dove Music Awards.

Dwa dni temu piosenkarka została po raz czwarty nagrodzona statuetką American Music Awards. Daigle powiedziała, że jest nią prawdziwie zaszczycona, gdyż jest świadoma, iż sukces zawdzięcza głosowaniu słuchaczy. Dziękuję mojemu zespołowi, fanom i wszystkim, którzy nadal wspierają mnie w tej podróży! – podkreśliła.

Platynowy album „Look Up Child” zapewnił, że Daigle trafiła na bestsellerowe listy albumów, opracowane przez tygodnik muzyczny „Billboard”, jako pierwsza w historii artystka jednocześnie do kategorii popowej i chrześcijańskiej. Ponadto, nagrodzony Grammy jej hit „You Say” najdłużej w historii utrzymuje się jako nr 1 wśród piosenek każdego gatunku na Hot Christian Songs Chart. Jest na tej pozycji od 111 tygodni, a przez wiele tygodni było na pierwszym miejscu także innych list przebojów.

Reklama
Reklama

Lauren Daigle pochodzi z Lake Charles w stanie Luizjana. Jej mama nazywała często ich rodzinny dom „pozytywką”, ponieważ Lauren tak często śpiewała.

Nie traktowała jednak swojej pasji poważnie, dopóki nie zachorowała. Zarażenie cytomegalowirusem do tego stopnia zniszczyło jej odporność, że jako nastolatka Daigle musiała spędzić w domu 2 lata. Aby uchronić ją przed depresją, mama zapisała Lauren w tym czasie na lekcje śpiewu. Dziś artystka podkreśla, że choroba była jedną z najlepszych rzeczy, które jej się przydarzyły, ponieważ dzięki niej „zakochała się w muzyce”. To, co odbierasz jako pokonanie ciebie, to w rzeczywistości miejsce, z którego powinieneś wystartować – powiedziała w jednym z wywiadów wokalistka.

Reklama
Reklama

Zanim zaczęła nagrywać współczesną muzykę chrześcijańską, uwielbieniową i gospel, pracowała na misji w Brazylii. Debiutancki pełnometrażowy album Daigle wydała w kwietniu 2015 roku i już wtedy uznano ją za jednego z przełomowych artystów muzyki chrześcijańskiej. Album szybko uzyskał status platynowej płyty. Rok później wokalistka nagrała album „Behold A Christmas Collection”, a w 2018 roku krążek „Look Up Child”

os, KAI, Z100,/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę