Nasze projekty

Chrześcijanie nadal najbardziej prześladowani

Aktualne analizy donoszą, że najbardziej prześladowaną wspólnotą religijną są chrześcijanie. O tym fakcie poinformowało podczas prezentacji dwóch roczników poświęconych wolności religijnej i prześladowaniu chrześcijan, Międzynarodowe Towarzystwo ds. Praw Człowieka (IGFM).

10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji autorzy opracowania pragnęli zwrócić uwagę zwłaszcza na sytuację chrześcijan, którzy mimo prześladowań i pandemii koronawirusa przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Największej ochrony potrzebują wspólnoty w państwach islamskich, jak Iran, Egipt i Pakistan, ale także w reżimach totalitarnych, jak np. w Chinach. Dokumentacje zostały przygotowane przez IGFM, współpracującym z Międzynarodowym Instytutem Wolności Religijnej i trzema niemieckojęzycznymi stowarzyszeniami ewangelickimi.

Przewodniczący Międzynarodowej Rady IGFM, Thomas Schirrmacher uznał, że dyskryminacja i prześladowanie odbywa się “na wielu płaszczyznach”. Jako przykład podał dyskryminowanie wyznawców prawosławia i innych chrześcijan w Europie Wschodniej.  Przewodniczący dodał także, że każdy z nas musi stać za wolnością dla wszystkich religii i światopoglądów, porównując wolność religijną z wolnością prasy.

PRZECZYTAJ: Przedstawiciel Watykanu ostrzega przed lockdownem dla kościołów

Reklama
Reklama

np/KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite