Caritas Polska dla rodzin ofiar zamachów na Sri Lance

Caritas Polska już włączyła się w pomoc ofiarom zamachów terrorystycznych na Sri Lance, w których zginęło przynajmniej 310 osób. Pomoc będzie przekazana za pośrednictwem lokalnej Caritas Sri Lanka.

Jak informuje organizacja w specjalnym komunikacie Caritas Polska jest w stałym kontakcie z Caritas Sri Lanka, która ogłosiła pełną mobilizację w związku z tymi tragicznymi wydarzeniami. Pracownicy organizacji na bieżąco analizują sytuację i planują podjęcie niezbędnych działań. W pracę zaangażowane są trzy parafie, w których doszło do niedzielnych ataków oraz doświadczeni partnerzy lokalni. Odbyły się już pierwsze spotkania mające na celu rozpoczęcie programu wsparcia dla ofiar, w których uczestniczyli przedstawiciele lokalnej Caritas, arcybiskup Kolombo oraz księża reprezentujący parafie, które ucierpiały w wyniku zamachów bombowych.

Aby umożliwić także Polakom włączenie się w pomoc dla ludzi w tym odległym od nas kraju, Caritas Polska już uruchomiła specjalny numer sms 72052 o treści SRILANKA – pisane bez spacji (koszt 2,46 zł z VAT). Można również wspierać poszkodowanych poprzez wpłaty na konto Caritas o numerze 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem SRILANKA. Wszelkie środki będą przekazywane do Caritas Sri Lanka.

W Niedzielę Wielkanocną 21 doszło na Sri Lance do serii wybuchów, których celem były m.in. kościoły chrześcijańskie w porze porannych nabożeństw i Mszy św. , w których zgromadzeni wierni obchodzili święto Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. „Caritas Polska nie pozostaje obojętna na krzywdę społeczności dotkniętej tymi tragicznymi wydarzeniami i planuje włączyć się w pomoc na miejscu” – czytamy w informacji prasowej.

Reklama

– Chrześcijanie stanowią zaledwie 7% populacji Sri Lanki, tym bardziej nasze myśli są skierowane w ich stronę, aby mogli przeżyć ten trudny czas i wzmocnić wspólnotę chrześcijańską w tym rejonie – mówi ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska. Dyrektor pozostaje w stałym kontakcie z ks. Mahendra Gunatilleke, Dyrektorem Caritas Sri Lanka, aby na bieżąco koordynować działania pomocowe.

Według oficjalnych informacji w wyniku eksplozji w zamachach zginęło 310 osób, a ponad 500 zostało rannych, te liczby rosną jednak z każdym dniem. Rząd kraju potwierdził, że przynajmniej sześć z ośmiu przeprowadzonych ataków było wynikiem działań zamachowców samobójców. Wydarzenia z Niedzieli Wielkanocnej zostały uznane za najpoważniejsze ataki w kraju od zakończenia wojny domowej w 2009 roku, a wtorek 23 kwietnia został ogłoszony na Sri Lance dniem żałoby narodowej. Świat obiegło wstrząsające zdjęcie figury Jezusa w krwi ofiar.

ad, Caritas Polska/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę