Nasze projekty

Caritas Hiszpanii: Przez epidemię o 80 proc. więcej osób zgłasza się po pomoc

Grono osób potrzebujących pomocy, które zgłaszają się do Caritas w Hiszpanii wzrosło w okresie epidemii Covid-19 o prawie 80 proc., poinformowały w czwartek władze tej organizacji. Dyrekcja hiszpańskiej Caritas sprecyzowała, że w gronie tym są osoby, które już wcześniej zgłaszały się to tej organizacji, ale kontakty te były bardzo sporadyczne.

Cathopic/Yandry Fernández Perdomo

Wśród osób, które obecnie korzystają z pomocy hiszpańskiego oddziału Caritas jest aż 33 proc. osób nowych.

„Od czasu wybuchu epidemii liczba osób kierujących się do nas z prośbą o pomoc zwiększyła się o 77 proc. Zazwyczaj zgłaszają się oni do nas drogą telefoniczną lub mailową” – poinformowała w komunikacie dyrekcja hiszpańskiego oddziału Caritas, wyjaśniając, że prośby o wsparcie dotyczą zazwyczaj żywności, a także pieniędzy. Władze kościelnej organizacji charytatywnej wskazały, że część wnioskodawców zgłasza się z prośbą o pomoc w nabyciu sprzętu elektronicznego do zdalnej nauki lub telepracy.

Jak wynika z opublikowanego w czwartek na stronie hiszpańskiego oddziału Caritas komunikatu, poszerzenie się grona osób proszących o wsparcie dało się zaobserwować już w drugiej połowie marca, kiedy rząd Pedra Sancheza po raz pierwszy wprowadził stan zagrożenia epidemicznego.

Reklama
Reklama

Z prognoz opublikowanych przez hiszpańskie media wynika, że wskutek kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa liczba ubogich obywateli Hiszpanii może się zwiększyć łącznie o 1 mln osób, a w 2021 r. w tym 47-milionowym kraju mogłoby żyć na granicy ubóstwa już ponad 23 proc. społeczeństwa.

SPRAWDŹ: Caritas Polska przekazał już 100 respiratorów do szpitali

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę