Nasze projekty

Burkina Faso: więcej kandydatów niż miejsc w seminariach

Liczba powołań w Burkina Faso wzrosła na tyle, że w seminariach zaczęło brakować miejsc dla kandydatów do kapłaństwa. Biskupi szukają zastępczych mieszkań dla alumnów.

Temat „boom-u” powołaniowego został podjęty podczas zgromadzenia Konferencji Episkopatu Burkina-Niger. Sesja styczniowa zwykle poświęcona jest formacji przyszłych kapłanów i seminariom duchownym. Podczas gdy biskupi cieszyli się z rosnącej liczby seminarzystów, zwrócono uwagę, że potrzebna jest odpowiednia infrastruktura, zarówno dla zakwaterowania, jak i dla formacji, tzn. miejsca wykładowe, aule czy biblioteki. W seminarium Piotra i Pawła w Wagadugu potrzebna jest nowa kaplica, ponieważ w obecnej nie są w stanie pomieścić się wszyscy klerycy.

Walka z koronawirusem

Podczas spotkania duchowni omówili również sytuację związaną z koronawirusem, a w komunikacie końcowym przypomnieli, że dyrektywy i wytyczne z marca ubiegłego roku nadal obowiązują. Biskupi zachęcili wszystkich do ich respektowania, wraz ze środkami podjętymi przez władze kraju, aby skuteczniej przyczynić się do walki z pandemią.

Reklama
Reklama

Warto dodać, że prezydent Republiki Burkina Faso Roch Marc Christian Kaboré, który 22 listopada zeszłego roku został wybrany na drugą kadencję, przyjął w atmosferze serdeczności i woli współpracy delegację czterech biskupów. Hierarchowie zapewnili głowę państwa o swych modlitwach, aby wcześniej zapowiedziane wielkie projekty pojednania i spójności społecznej przyniosły szczęśliwy rezultat, gwarantując krajowi jedność niezbędną do stawienia czoła poważnym wyzwaniom rozwojowym, na które nakłada się przede wszystkim brak bezpieczeństwa i pandemia COVID-19.

ZOBACZ TEŻ: Burkina Faso: Ksiądz został porwany. Znaleziono jego zwłoki

kh/vaticannews/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite